Jedno z czwartkowych spotkań podczas turnieju w Buenos Aires zostanie rozegrane pomiędzy Thiemem, a Merererem. Nie da się ukryć, że faworytem tego boju jest Dominic i nie powinien mieć żadnych problemów z wygraną tego spotkania.

Thiem obecnie zajmuje ósme miejsce w rankingu ATP, zaś dla porównania jego rywal na osiemdziesiątej piątej pozycji. To już chyba najlepiej pokazuje jak duża różnica klas jest pomiędzy tymi dwoma tenisistami.

A Thiem ma o co walczyć podczas tego turnieju. Ponieważ przed rokiem wygrał w ładnym stylu ten turniej. Więc na pewno odpadnięcie już w tak wczesnej fazie turnieju byłoby dla niego sporą stratą. W tym roku jest tutaj rozstawiony z numerem jeden. Trzeba przyznać, że możliwości ma na wygranie tej imprezy. Bowiem na mączce radzi sobie bardzo dobrze i tym samym może wreszcie zacząć grać na swoim poziomie. Ponieważ w pojedynkach na hardzie gra mu się nie układała.

„Trudno jest uwierzyć tutaj w inny wynik niż zwycięstwo Thiema. Dominic chce zmazać nieco plamę za mecze na hardzie, gdzie szło mu słabo. Z drugiej strony broni punktów z roku 2018, gdzie okazał się najlepszy”. – pisze ekspert portalu itypy.pl

A ciężko jest uwierzyć, żeby Mererer sprawił większe problemy. Jest to na pewno słabszy zawodnik. Do tego nie posiada takiego potencjału co Thiem. Z drugiej strony nie radzi sobie dobrze, pomijając już turnieje na hardzie. Na mączce nie szło mu również dobrze.

Nie tak dawno występował bowiem podczas turnieju w Cordobie, gdzie przegrał pierwszy swój pojedynek i to dosyć wyraźnie z Bedene. Podczas tego turnieju w pierwszej rundzie mierzył się z Bagnisem, gdzie wygrał 2-0. Lecz trzeba podkreślić, że Facudno nic nie grał w tamtym spotkaniu. Popełniał proste błędy, które Mererer był wstanie wykorzystać.

Thiem przystąpi do tego pojedynku jako zdecydowany faworyt. Jeżeli nie zlekceważy swojego rywala i zagra na swoim poziomie bez najmniejszych problemów powinien wygrać.

Spotkanie Thiem – Mererer można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Thiem – Mererer11.30Forbet