Czas na spotkania eliminacyjne do Mistrzostw Europy 2020. Jedno z czwartkowych pojedynków zostanie rozegrane na Ratinan Stadion, gdzie to Finlandia zmierzy się z Grecją. Patrząc na grę tych ekip i wyniki to faworytami są gospodarze, których spokojnie stać na punkty w tym pojedynku.

Finlandia – Grecja: Typ i analiza

Finlandia – Grecja: Typ i analiza

Patrząc na sytuację grupie J, gdzie to te obie ekipy rywalizują to w znacznie lepszej sytuacji znajdują się Finowie, którzy mają dziewięć punktów i tym samym zajmują drugie miejsce. Tuż za plecami faworytów tej grupy – Włochami.

Zdecydowanie gorzej radzi sobie zespół Grecji, który to ma zaledwie cztery punkty co daje im czwarte miejsce w grupie. Śmiało można powiedzieć, ż Grecy większych szans już na awans nie mają.

„Grecy trzeba przyznać, że zawodzą na całej linii podczas tych eliminacji. Nawet ich największy atut jak defensywa wgląda wręcz fatalnie” – pisze ekspert portalu typersi.net

Grecy z minionych latach słynęli przede wszystkim „żelaznej” i konsekwentnej gry w defensywie. Strzelenie im bramki przychodziło z wielkim trudem. Jednak obecnie już tak dobrze nie jest. O ile jeszcze można zrozumieć wysoką przegraną 3-0 z Włochami, ale już 3-2 z Armenią nie można wytłumaczyć. Widać, że obrona na pewno nie stanowi już solidnego kolektywu. Nie jest im ciężko strzelić bramki, a Finowie u siebie niewątpliwie będą groźni.

Gra Finów przede wszystkim opiera się na Pukkim. Ten zawodnik w poprzedni sezon miał kapitalny na zapleczu angielskiej Premier League. Jednak w minionej kampanii wywalczył awans z swoją ekipą do najwyższej fazy rozgrywkowej w Anglii, gdzie to spisuje się również od początku zmagań bardzo dobrze, a ma już pięć trafień na sowim koncie.

Darmowy bonus za rejestrację bez depozytu od bukmachera STS. Kod promocji BETONLINE

Poza tym Finowie grają na swoim obiekcie, gdzie radzą sobie bardzo dobrze. Nie da się ukryć, ze obiekt Tadinan Stadion to ciężki teren każdej ekipie. Patrząc na drużynę gospodarzy tego spotkania i ich jakość w grze to zdecydowanie lepiej to wygląda po ich stornie. Widać, że mają pomysł na grę, schematy gry wypracowane są na treningach i niewątpliwie to również będą chcieli potwierdzić w tym spotkaniu.

Niewątpliwie Finowie są na dobre drodze, żeby wywalczyć sobie awans na Mistrzostwa Europy 2020. „Milowy krok” mogą to zrobić w środowy wieczór, jak uda im się wygrać t przybliżą się do awansu. Nie da się ukryć, że możliwości ku temu mają.

Spotkanie Finlandia – Grecja można oglądać za darmo online w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Finlandia – Grecja1 dnb1.44Etoto