Jedno z trzech spotkań rewanżowych trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy jakie zostaną rozegrane w środę to będzie konfrontacja pomiędzy Atromitosem, a Legią. Przed tygodniem padł remis 0-0, a ciężko uwierzyć, żeby w tym boju padło więcej niż trzy bramki.

Atromitos – Legia: Typ i analiza

Atromitos – Legia: Typ i analiza

Patrząc na suche statystyki z pierwszego spotkania to śmiało można powiedzieć, że zdecydowanie dominowała Legia. Owszem Wojskowi jeszcze w dosyć łatwy sposób przedostawali się pod pole karne rywala, ale nic wybitnego z tego nie wynikało. Ponieważ podopiecznym Vukovića udało się stworzyć dogodne maksymalnie trzy spotkanie sytuacje bramkowe.

Ekipa Atromitosu natomiast do Warszawy przyjechała z nastawieniem na defensywę, aby nie stracić bramki. Ich cel była to obrona i o się udało, bowiem nie stracili żadnej bramki. Jednak można powiedzieć, że również nie sprawili większych problemów dla defensywy Legii, bowiem Grecy mieli ogromne problemy ze stworzeniem obie sytuacji bramkowych.

„Legia z pewnością może żałować pierwszego spotkania, bowiem w takich rozgrywkach trzeba umieć wykorzystać swoje sytuacje. Natomiast podopieczni Vukovića pokazali po raz kolejny, że mają ogromne problemy ze skutecznością” – pisze ekspert portalu soccerpicks.pl

Jednak trudno jest uwierzyć, żeby podczas tego spotkania padło znacznie więcej bramek niż miało to miejsce przed tygodniem. Legia w tym boju można być pewnym, że zagra bardziej zapobiegawczo. Z pewnością nie będą chcieli stracić bramki. Z drugiej strony ekipa Vukoića ma niezwykle problemy ze skutecznością. Mogliśmy to zresztą obserwować podczas pojedynków w PKO Ekstraklasie czy też wcześniejszych bojach eliminacyjnych Wojskowych.

Poza tym Legia gra przeciętnie na wyjazdach. Wystarczy zobaczyć na dwa spotkania wyjazdowe we wcześniejszych rundach, gdzie to najpierw mierzyli się z zespołem Europa FC, zaś później z KuPs. W obu tych konfrontacjach nie strzelili żadnej bramki! Mało tego stworzenie dogodnej sytuacji przychodzi dla nich z wielkim trudne, a przecież były to zdecydowanie słabsze drużyny od najbliższych rywali.

darmowy kod promocyjny TOTOLOTEK

Grecy uważani byli za zdecydowanych faworytów z Legią. Jednak patrząc na pierwszy pojedynek ciężko w to uwierzyć, żeby nagle zaczęli prezentować się znakomicie i grali solidnie w ofensywie. Chociaż można być pewnym, że będą częściej atakować niż przed tygodniem, ale pierwszy mecz pokazał również, że brakuje im jakości w budowaniu akcji bramkowych. Z drugiej strony, Legia w ataku średnio się spisuje, ale do defensywy znacząco nie można się przyczepić.

Z jednej strony Grecy zagrali niezwykle asekuracyjnie podczas tego pojedynku, ale z drugiej strony trzeba podkreślić, że mieli spore problemy z budowaniem akcji ofensywnych. Najlepszym chyba tego dowodem był fakt, że ciężko było im wymienić kilka dobrych podań między sobą.

Reasumując, spodziewam się podczas tego pojedynku piłkarskich „szachów”. Obie drużyny według mnie zagrają asekuracyjnie, aby nie stracić bramki. To wszystko sprawia, że ciężko jest uwierzyć tutaj w fakt, żeby któraś z tych ekip nagle zaczęła forsować tempo.

Spotkanie Atromitos – Legia można oglądać za darmo online w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Atromitos – Legiaunder 2.51.55LvBet