Przed nami ostatnie spotkania eliminacji do US OPEN. Jedno z tych pojedynków będzie to konfrontacja pomiędzy Kingiem, a Donskoyem. Rosjanin do tego pojedynku przystąpi jako faworyt i nie powinien mieć większych problemów z zanotowaniem zwycięstwa.

King – Donskoy: Typ i analiza

King – Donskoy: Typ i analiza

Różnica pomiędzy tymi zespołami w rankingu ATP wynosi blisko pięćdziesiąt miejsc, ale zdecydowanie lepiej wyżej sklasyfikowany jest Donskoy. Trzeba również podkreślić, ze to właśnie ten zawodnik posiada większy potencjał, czy też doświadczenie. Rosjanin regularnie występował podczas US OPEN. Zgadza się w ostatnich latach miał problemy, żeby przejść do drugiej rundy, ale swoje potyczki przegrywał.

Donskoy może jakiś super wyników w ostatnich tygodniach nie prezentował, ale trzeba przyznać, że w każdym spotkaniu prezentował się niezwykle dobrze. W połowie lipca wygrał jeden z chellengerów, gdzie to okazał się najlepszy w Nur-Sulta.

darmowy kod promocyjny

Następnie przegrał w pierwszej rundzie turnieju w Montrealu, ale stoczył tam niezwykle zaciętą walkę z Karlovićem, gdzie przegrał po zaciętym boju w trzeciej partii po TB. Natomiast w Vancouver zanotował trzecią rundę, gdzie przegrał pojedynek z Jungiem. Jednak mimo przegranej grał solidnie przez całe spotkanie i równo.

Podczas eliminacji do US OPEN można powiedzieć, że nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń. Najpierw wygrał bez najmniejszych problemów pojedynek z Zapatą 2-0. Wczoraj natomiast mierzył się z Dominguesem, gdzie po zaciętym boju wygrał 2-0. Podczas decydujących piłek Rosjanin był lepszy i potrafi wykorzystać z swojego doświadczenia.

„Doskoy swoje najlepsze lata kariery można powiedzieć, ze ma już za sobą. Jednak z pewnością stać jest tego zawodnika na zwycięstwo podczas dzisiejszej batalii” – pisze ekspert portalu itypy.pl

Jak zobaczymy na wyniki Kinga w ostatnich latach podczas US OPEN to bywało, że miał spore problemy z przejściem kwalifikacji. Od 2016 zagrał zaledwie raz w turnieju głównym, gdzie to odpadł w dodatku w pierwszej rundzie.

Jednak trzeba przyznać, ze takiego poziomu co Evegeny nie osiągnął. Zgadza się na poziomie challengerów stać jest jego na wygrane. Jednak jak zobaczymy na zwycięstwa w ostatnim czasie to przede wszystkim wygrywa z słabszymi od siebie zawodnikami.

Reasumując, Rosjanin niewątpliwie jest znacznie lepszym tenisistą. Możliwości posiada dużo większe od rywala, a poza tym jest bardziej doświadczonym zawodnikiem. Grając na swoim poziomie powinien sięgnąć po wygraną.

Spotkanie King – Donskoy można oglądać za darmo online w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
King – Donskoy21.66LvBet