Jedno z wtorkowych spotkań w Lidze Mistrzów będzie to rywalizacja pomiędzy Olympique Marsylią z Manchesterem City. Ameryki tutaj nie odkryję twierdząc, że zdecydowanymi faworytami tej rywalizacji są Obywatele i tylko wymiar zwycięstwa pozostaje kwestią otwartą.

Olympique Marsylia – Manchester City: Typ i analiza

Olympique Marsylia – Manchester City: Typ i analiza

Przed tygodniem podopieczni Guardioli na własnym obiekcie pewnie wygrali swoje spotkanie z FC Porto 3-1. Jednak nie da się ukryć, że ekipa z Premier League nie powinna mieć większych problemów z wygraniem swojej grupy. Nie ma sie czemu dziwić zespół Manchesteru City przewyższa wszystkich swoich rywali minimum o jedno poziom.

Ekipa OM przed tygodniem zanotowała porażkę z Olympiakosem. I trzeba dodać, że zespół z Ligue 1 nic wybitego nie pokazał podczas tamtego starcia. Bowiem trzeba przyznać, że nie mieli wymagającego rywala. A oddali przez całe spotkanie zaledwie dwa celne strzały.

Z pewnością gospodarze będą chcieli powalczyć, ale trzeba też przyznać, że nie będzie to takie łatwe. Tym bardziej, że na pewno ciężko będzie przecistwić się grze City. Może Obywatele nie są w swojej najlepszej dyspozycji, ale potencjał, możliwości, czy klasę piłkarzy mają.

Fortuna kod promocyjny 2020

Z pewnością przez większość meczu również będą przeważać piłkarze z Premier League. Pytanie jedynie otwarte, jak będzie w tym meczu spisywać się defensywa gości. Bowiem trzeba przyznać, że podopieczni Guardioli mają w tym sezonie problemy z wykańczaniem akcji. O ile są wstanie szybko przedostać się pod bramkę rywala, ale niezbyt często zdarza się, że są wstanie wykończyć ją celnym strzałem.

Jednak z drugiej strony na pewno nie można lekceważyć siły ofensywnej City, ponieważ od pierwszej minuty z pewnością zagrają Sterling, De Bruyne, Torres, czy też Gundgon, którzy powinni nie raz sprawić tutaj problemy defensywie przeciwników.

Reasumując, gospodarze na pewno będą chcieli zaprezentować się zdecydowanie lepiej niż miało to miejsce w poprzedniej rundzie. Jednak, jeśli podopieczni Guardioli zagrają tutaj na swoim poziomie to nie powinni mieć żadnych problemów z wygraniem tego starcia.

MeczTypKursBukmacher
Olympique Marsylia – Manchester City11.42STS