Przed nami Derby Krakowa, Wisła podejmie na własnym obiekcie Cracovie. Nie da się ukryć, że emocji zarówno a boisku jak i poza nim podczas tej batalii nie zabraknie.

Wisła Kraków – Cracovia: Typ i analiza

Wisła Kraków – Cracovia: Typ i analiza

Owszem jak to każde spotkanie derbowe rządzi się własnymi prawami i wszystkie wcześniejsze pojedynki oraz statystyki trzeba odłożyć na bok. Jednak na pewno atmosfera w zespole Białej Gwiazdy nie jest najlepsza. Przez słabe wyniki odbywa się rozmowa pomiędzy kibicami, a piłkarzami. Przede wszystkim miało to miejsce przez fatalną postawę w Pucharze Polski, gdzie to przegrali sensacyjnie z Błękitnymi Stargard. Poza tym wcześniej musieli uznać wyższość Wisły Płock oraz zremisowali z Koroną Kielce.

Cracovia natomiast znajduje się w zupełnie innym położeniu. Wygrała cztery z ostatnich pięciu pojedynków. Poza tym udało im się pokonać Jagiellonię w Pucharze Polski 4-2. Pasy nie da się ukryć, że od początku sezonu prezentują zdecydowanie lepszą dyspozycję od swoich przeciwników.

Piłkarze Białej Gwiazdy na pewno będą chcieli zrewanżować się za ostatnie pojedynki, ale trzeba przyznać, że to Pasy obecnie są w dużo lepszej dyspozycji” – pisze ekspert portalu etypy.pl

Wisła w porównaniu do Cracovii nie jest tak dobrze ułożonym zespołem. Owszem strzelają bramki w swoich pojedynkach, ale z drugiej strony regularnie je tracą. Niewątpliwie ostatnie wyniki niezbyt dobrze podziały na ten zespół. Przede wszystkim sensacyjna przegrana w Pucharze Polski sprawiła, że piłkarze tergo zespołu w reszcie liczą na zwycięstwo.

darmowy kod promocyjny

Cracovii natomiast wreszcie liczy na wygraną podczas Derbów, ponieważ od 2016 roku ta ekipa nie zanotowała wygranej z Wisłą. Podopieczni Probierza przede wszystkim znacznie lepiej prezentują się w defensywie. Do gry w ofensywie również nie można mieć zastrzeżeń. W porównaniu do Wisły. Cracovia ma kilku piłkarzy piłkarzy którzy są wstanie strzelać bramki. Mowa tutaj chociażby Lopes, Hanca, Rapa czy też Wdowiak.

Warto jest podkreślić, że bramek w spotkaniach bezpośrednich nie brakowało. W ośmiu z dziesięciu potyczek padał BTS. I dzisiaj można powiedzieć, ze również zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja, w której bramek na pewno nie zabraknie, ponieważ zarówno Wisła jak i Cracovia nie będzie chciała grać na remis.

Spotkanie Wisła Kraków – Cracovia można oglądać za darmo online w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Wisła Kraków – CracoviaBTS1.81LvBet