Wracający po kontuzji Del Potro w piątek o awans do ćwierćfinału turnieju w Dalrey Beach zmierzy się z Opelką. Nie da się ukryć, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest ten pierwszy i nie powinien mieć większych problemów z wygraną.

Del Potro – Opelka – 22 lutego (piątek)

Del Potro – Opelka – 22 lutego (piątek)

Del Potro to obecne czwarta rakieta męskiego tenisa, zaś Opelka jest sklasyfikowany na pięćdziesiątej szóstej pozycji.

Można powiedzieć, że dyspozycja Del Potro była sporą niewiadomą podczas pierwszego pojedynku w tym turnieju. Ale Argentyńczyk zaprezentował się z dobrej strony. Mimo, że miał niewygodnego rywala, bowiem mierzył się z Nihioką to i tak wygrał pojedynek 2-0. Del Potro lubi grać na hardzie i na tej nawierzchni osiąga swoje najlepsze wyniki.

Również w Dalrey Beach gra mu się niezwykle dobrze. Bowiem w latach 2016 i 2017 doszedł do półfinału. Z pewnością chce zmazać plamę sprzed roku, gdzie dosyć sensacyjnie odpadł w drugiej rudzie.

„Del Potro trzeba przyznać, że jest faworytem tego spotkania. Jeżeli zagra na swoim poziomie nie powinien mieć żadnych problemów z wygraną. Widać, że jest dobrze dysponowany, a do tego głodny gry”. – pisze ekspert portalu itypy.pl

Opelka owszem ma za sobą kapitalny turniej w New Yorku, gdzie to można powiedzieć, że dosyć sensacyjnie wygrał. Wcześniej doszedł do półfinału challengera w Dallas. Lecz trzeba przyznać, że zmęczenie może dać mu się we znaki. Duża ilość spotkań, a do tego podróże musi się odbić.

A poza tym będzie miał wymagającego rywala podczas najbliższego swojego pojedynku. Można powiedzieć, że Opelka również sprawił niespodziankę w pierwszej rundzie tej imprezy. Los sprawił, że mierzył się z Sangrenen, gdzie wygrał 2-0.

Reasumując, stawiam na klasę Del Potro, który pod względem sportowym jest znacznie lepszym zawodnikiem od swojego rywala. Jeżeli zagra tutaj na swoim poziomie nie powinien mieć zbyt dużych problemów z wygraną.

Spotkanie Del Potro – Opelka można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Del Potro – Opelka11.30Fortuna