Nie da się ukryć, że czwartkowy wieczór – 17 września będzie słynął z pojedynków eliminacyjnych do Ligi Europy. Jedno z tych starć będzie miało miejsce w Gliwicach, a tam miejscowy Piast zmierzy się z zespołem austriackim – Hertberg.

Piast Gliwice – Hertberg: Typ i analiza

Piast Gliwice – Hertberg: Typ i analiza

Owszem bukmacherzy w roli nieznacznych faworytów do tego spotkania stawiają drużynę Piasta. Jednak dosyć trudno uwierzyć, żeby był to ciekawy pojedynek i emocjonujący. To wszystko sprawia, że podczas tej rywalizacji nie powinno paść zbyt dużo bramek.

Piast na pewno nie może uznać tego sezonu za udany. W ostatnich pięciu konfrontacjach podopieczni Fornalika wygrali zaledwie jeden mecz. Miało to miejsce w poprzedniej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Mało tego. W dodatku było to jedyne starcie w ostatnich tygodniach, w którym podopieczni Fornalika strzelali bramkę.

Z drugiej strony nie od dzisiaj wiadomo, że Piast słynie z przede wszystkim dobrej gry w obronie. Piast nie posiada zbyt dużego potencjału w ofensywie. To wszystko nadrabiał w minionych latach grą w defensywie, gdzie strzeleni gola tej drużynie nie bylo takie łatwe. W dodatku na obiekcie w Gliwcach.

Drużyna z Austrii dopiero co rozpoczęła swoje zmagania ligowe. To wszystko sprawia, że dyspozycja tej drużyny jest sporą niewiadomą. W miniony weekend podopieczni Schoppa mierzyli się na wyjeździe z Altach. I gra piłkarzy Hartberg pozostawiała wiele do życzenia.

polski bukmacher bonus bez depozytu
Polski bukmacher STS: Darmowy kod promocyjny na bonus

Owszem mecz zakończył się remisem 1-1. Jednak dodać jst warto, że przez całe spotkanie podopieczni Schoppa oddali zaledwie trzy celne strzały. Dodać jest trzeba koniecznie, że dzisiaj o sytuacje bramkowe wcale nie będzie łatwiej.

Reasumując, nie spodziewa się tutaj porywającego pojedynku. Z pewnością obie te drużyny od pierwszej minuty będą chciały tutaj zagrać defensywnie, ponieważ strata szybkiej brak może ustawić przebieg meczu i awansu do kolejnej rundy.

Przewidywane składy na mecz Piast Gliwice – TSV Hartberg:

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek – Sokołowski, Jodłowiec – Steczyk, Lipski, Milewski – Parzyszek

TSV Hartberg: Swete – Lienhart, Luckeneder, Rotter, Gollner – Ried, Tijani – Kainz, Sturm, Rep – Tadić

Braki kadrowe na mecz Piast Gliwice – TSV Hartberg

Piast absencje: Kirkeskov, Świerczok
Hartberg absencje: brak

MeczTypKursBukmacher
Piast Gliwice – Hartbergunder 2.51.96STS